Podle čeho volit barvy na webu?

Posted on

Nejen obsah vašich webových stránek, ale také zvolené barvy na webu, mají dopad na návštěvníky. Díky vhodně zvoleným barevným kombinacím a tónům můžete návštěvníka více zaujmout, ale také navýšit počet objednávek. Jaké jsou tedy vhodné barvy pro webové stránky a co která barva signalizuje?

S teplými barvami navodíte pozitivní pocit ze stránek

Tyto barvy, ostatně i jako v interiéru vašeho bydlení, jsou vnímány velmi pozitivně a v grafickém designu vyjadřují doslova pocit štěstí a energie.

Mezi teplé barvy řadíme zejména červenou, oranžovou a žlutou barvu společně s jejich odstíny.

Červená barva

Tato barva má ve svých sytých odstínech vliv na náš krevní tlak, který zvyšuje. Proto je vhodné červenou barvu pro svůj web používat s rozvahou. V přehnané míře totiž může budit agresivní dojem.

Vhodná je zejména pro různé call-to-action prvky, které mají lidi vybudit k okamžité akci. (dát button kup teď nebo tak něco v červené barvě)

Oranžová barva

Oranžová barva je považována za upoutávací a přátelskou barvu. Stejně jako barva červená má za cíl, aby si jí lidé všimli. Rozdíl je však v tom, že v podání oranžové barvy se jedná o vřelejší formu.

Žlutá barva

Tato barva je spojována se slunečním světlem, které má na nás samo o sobě pozitivní dopad. Proto i žlutá barva jako taková budí pocit štěstí. Pokud navíc potřebujete upoutat klienta na konkrétní místo na stránce, pak sytější odstín žluté barvy splní účel na 100%.

Se studenými barvami vstříc profesionalitě, klidu a stabilitě

Studené barvy jsou spojovány s jistotou, profesionalitou a bezpečím. Zároveň mají uklidňují a relaxační účinek.

Mezi studené barvy patří především modrá, zelená a fialová spolu s jejich odstíny.

Modrá barva

Jestliže chcete, aby návštěvníci vašich webových stránek měli pocit klidu a stability, pak svůj web stylizujte do modré barvy. Dejte ale pozor na odstíny této barvy. Zatímco světle modrá barva působí klidným až relaxačním dojmem, tmavě modrá barva navozuje pocit zodpovědnosti a spolehlivosti. Zářivě modrá barva zase působí odhodlaně a čerstvě.

Zelená barva

Protože je tato barva spojována s přírodou, evokuje v nás takový pocit. Je to kombinace žluté a modré barvy, proto je považována za energickou a zároveň klidnou barvu.

Fialová barva

Fialová barva v tmavém odstínu signalizuje luxus a bohatství. Její světlé lila odstíny jsou pak vnímány jako romantické.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *